En İyi Oyun Portalı Dururken Diğerleri Niye?

En İyi Oyun Portalı Dururken Diğerleri Niye?

17 Ekim 2016
/ / /

Bu yazımızda sizler için her ne kadar içeriği oyunlar yerli olmasa da siteleri Türkçe olan, yerli Flash oyun portallarımızı mercek altına alıp, en iyisinin özelliklerini sizlere bildireceğiz.

Öncelikli olarak iyi bir oyun sitesinin en temel özelliğinden bahsedelim. Böyle bir site sunucu istemci arası problem yaşamamalı. Sunucu dediğimiz site dosyalarının barındığı bilgisayar, istemci siz oluyorsunuz. Bu ikilemde yaşanan her problem oyunların daha geç açılmasına, site içerisinde daha yavaş ilerlenmesine, donmalara, oyundan atmalara maruz kalmanıza sebep olur. Bunu anlamanın en iyi yolu sitenin hızlı çalışıp, çalışmadığını kontrol etmektir.

Yüzlerce siteyi kontrol etmeden Friv Oyun sitesini incelemenizi öneririz. Son derece hızlı çalışan bu web sitesi, adını taşıyan Friv oyunlarının yanı sıra Arcade türü içerik üreten tüm firmaların oyunlarını bünyesinde barındırmaktadır.

Bir diğer kalite özelliği olan renk uyumu ve kontrast ayarları iyi belirlenmiş olmalıdır. Bazılarının kafasında soru işareti olabilir, hem uyum hem zıtlık nasıl iyi kefede olabilir? Şöyle izah edelim, renk uyumu gözü yormayacak şekilde uyumlu renkli site şablonunu ihtiva etmesi, kontrast da beyini sürekli aktif tutacak oyun içerisindeki zıt renklerin, uyumlu renkleri araya serpiştirilerek verilmesi. Böylece hem beyniniz aktif olarak çalışırken hem de gözleriniz daha az yorulacak. İşte bu önerdiğimiz site bunu dört dörtlük yapıyor. Şablonunda koyu mavi tonu ağır basarken, zıt renk ile beyaz yazılar hem gözünüzü yormuyor hem zihnin odaklanmasına katkı sağlıyor. Bu çocuklar her şeyi düşünmüş gerçekten.

Site içerisinde büyük firmaların aynı kategorideki oyunları mevcut olmakla birlikte, uyum konusunda ilk olarak Ateş ve Su isimli macera oyununu mercek altına alabilirsiniz. Pek çok türü bulunan oyun serisinin tüm formları bu sitede mevcut.

Sitemiz oyun arşivinin güncelliğinin yanında hemen her kategoriye hitap edecek oyunların bulunduğu genel olarak oyunların beceri sahibi olmalarına katkı sağlıyacak türden oyunların listelendiği ücretsiz bedava oyun oynama sitesi.

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*